Poświęcić 2 minuty i przeczytaj:
ATAK SERCA

1. Załóżmy, że jest godzina 19:45 i wracasz do domu po wyjątkowo ciężkim dniu w pracy (oczywiście samemu).

2. Jesteś naprawdę zmęczony, zły i sfrustrowany.

3. Nagle zaczynasz odczuwać silne bóle w klatce piersiowej wcinające się w ramię i w szczękę. Jesteś pięć mil od szpitala, najbliżej twojego domu.

4. Niestety, nie wiesz, czy dojedziesz tak daleko.

5. Byłes przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, ale facet, który uczył tego kursu, nie powiedział ci, jak zastosować go dla siebie.

6. Jak możesz przetrwać atak serca na własną rękę, dopóki nie otrzymasz pomocy? ponieważ
Wiele osób jest samotnych, gdy przychodzi zawał serca zostają bez pomocy. Osoba, której serce nie bije odpowiednio i która czuje, ze straci przytomność, ma tylko około 10 sekund, zanim to nastapi.

7. Te ofiary mogą sobie pomóc, wielokrotnie ciężko kaszląc. Przed każdym kaszlem należy wykonać bardzo głęboki oddech, a kaszel musi być głęboki i długotrwały, podobnie jak przy wytwarzaniu plwociny z głębi klatki piersiowej. Oddech i kaszel muszą być powtarzane co dwie sekundy bez przerwy, dopóki pomoc nie dotrze lub dopóki serce nie zabije normalnie.

8. Głębokie, długie oddechy dostarczają więcej tlenu do płuc, a tym samym do organizmu i do mózgu, a gwałtowne ruchy kaszlu spowalniają serce i utrzymują krążenie krwi. Nacisk na serce pomaga również przywróć normalny rytm serca. W ten sposób możesz pomagać
Ofiarom zawału serca nim trafią do szpitala.

9. Powiedz to jak największej liczbie osób! To może uratować ich życie !!!

10. Kardiolog mówi: „Jeśli ktoś, kto otrzyma tę wiadomość, wyśle ​​ją do 10 osób, można założyć się, że każdy ratuje co najmniej jedno życie.”

11.Nie zapomnij się podzielić!