Najnowsze Filmy Argonaut na YouTube Aktualności Argonaut na Facebooku Nowości Argonaut na G+ Google Plus Newsy Argonaut na Twiterze Najnowsze Zdjęcia Argonaut na Flickr Dołącz do Argonaut na Naszej Klasie NK Najnowsze Filmy Argonaut na Vimeo Najnowsze Filmy Argonaut na Dailymotion





ZAPISZ SIĘ PRZEZ INTERNET



ZOBACZ FILM Z KURSÓW NURKOWANIA REKREACYJNEGO


Weck Diver i Cavern Diver

A) Cel kursu

- Program jest przeznaczony do rozwijania umiejętności nurkowych w zakresie nurkowań wrakowych i jaskiniowych typu Cavern w granicach światła. Podczas kursu nurek upewnia się, że jest świadomy odpowiedzialności oraz przygotowany do podjęcia ryzyka podczas nurkowań w przestrzeniach zamkniętych. Program może być przeprowadzony z wykorzystaniem powietrza lub nitroxu; - Jeśli program jest połączony z programem IANTD EANx Diver lub jeśli student posiada uprawnienia EAN Diver, student może używać mieszanin z zawartością tlenu pomiędzy 21 a 40%; - Jeśli program jest połączony z programem IANTD Advanced EANx Diver lub jeśli student posiada uprawnienia Advanced EAN Diver, student może używać mieszanin z zawartością tlenu pomiędzy 21 a 40% podczas fazy dennej, a przystanki bezpieczeństwa lub przystanki dekompresyjne mogą być wykonywane na mieszaninach nitroxowych o zawartości tlenu do 50%.



B) Wymagania

- Stopień IANTD Advanced Open Water Diver lub równorzędny - Zalogowanych co najmniej 20 nurkowań - Ukończone 18 lat lub 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. - Ważne badania lekarskie dopuszczające do nurkowania

C) Materiały

- Podręcznik IANTD Weck Diver lub IANTD Cavern Diver z odpowiednim Zeszytem Ćwiczeń, lub porównywalny zestaw podręczników zatwierdzony pisemnie przez Radę Nadzorczą IANTD (pisemne oświadczenie musi być dostarczone z Siedziby Głównej IAND, Inc./IANTD) Dodatkowo dla programu EAN Overhead Diver: - Podręcznik IANTD EAN Diver oraz Zeszyt Ćwiczeń, lub porównywalny zestaw podręczników zatwierdzony pisemnie przez Radę Nadzorczą IANTD (pisemne oświadczenie musi być dostarczone z Siedziby Głównej IAND, Inc./IANTD)

D) Przebieg szkolenia

- Podczas całego szkolenia jeśli zajęcia odbywają się w przestrzeniach zamkniętych wymagana jest stała lina poręczowa prowadząca do wyjścia; - Zajęcia praktyczne zawierające 4-6 nurkowań, z czego minimum 90 minut czasu dennego musi być przeprowadzone w przestrzeni zamkniętej w granicy swiatła; - Zajęcia praktyczne na lądzie w zakresie używania: * liny poręczowej * technik poruszania się z jej wykorzystaniem * symulowanej utraty widoczności, itp.

E) Wymagania sprzętowe

- Zestaw dwubutlowy połączony lub butla z dwoma zaworami jest zalecana. Jeśli szkolenie odbywa się z wykorzystaniem aparatów obiegu zamkniętego, należy posiadać alternatywne źródło gazu w obiegu otwartym wystarczające do bezpiecznego zakończenia nurkowania. - Podstawowy automat oddechowy musi posiadać wąż od długości co najmniej 1m. Zalecenie jest posiadanie węża o długości 1.5 do 2m. - Podstawowy oraz rezerwowy kołowrotek - Przyrząd tnący (zalecany rezerwowy) - Dwa źródła światła

F) Ograniczenia szkolenia

- Maksymalnie czterech studentów przypadających na jednego instruktora podczas nurkowania - Światło powierzchniowe/wyjście musi być zawsze widoczne z każdego miejsca w którym odbywa się szkolenie - Żadne nurkowanie nie może być głębsze niż 39 metrów; - Reguła Trzech musi być stosowana podczas każdego wejścia w przestrzeń zamkniętą; - Wszystkie wymagane przystanki bezpieczeństwa oraz przystanki dekompresyjne muszą być wykonane.

G) Zajęcia praktyczne

- Wszystkie ćwiczenia w wodach płytkich muszą być wykonane poprawnie przed nurkowaniem na większe głębokości lub do przestrzeni zamkniętych; - Techniki pływania w płetwach: modyfikowany kraul, żabka, modyfikowana żabka, modyfikowany delfin oraz kraul standardowy; - Przepłynięcie dystansu 25m bez maski; - Podczas symulowanego braku gazu (bez wdechu, z powolnym wydechem) przepłynięcie dystansu co najmniej 15m do partnera i przejście na oddychanie z jego automatu. Jeśli używane są aparaty o obiegu zamkniętym, wykonanie procedury odpowiedniej dla używanego aparatu. Po przejściu na oddychanie z automatu partnera, przepłynięcie dystansu co najmniej 60m z utrzymaniem prędkości płynięcia około 18 metrów na minutę; - Używanie boji dekompresyjnej; - Podczas każdego nurkowania określenie oraz kontrola minutowego zużycia gazu - Praktyczne użycie kołowrotka oraz liny; - Poruszanie się z wykorzystaniem liny oraz poręczowanie w przestrzeni zamkniętej; - Poruszanie się po linie bez kontaktu wzrokowego (oczy zamknięte lub czarna maska); - Wykonanie dzielenia się gazem podczas poruszania się po linie poręczowej z kontaktem wzrokowym oraz bez niego (oczy zamknięte lub czarna maska); - Podczas każdego nurkowania wykonanie s-drill (procedury bezpieczeństwa).






Jeżeli Państwo jesteście zainteresowani zajęciami prowadzonymi przez
Szkołę Pływania , Nurkowania i Ratownictwa ARGONAUT ,
w celu uzyskania oferty poszczególnych zajęć oraz ich cen prosimy
kliknąć tu...->





ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO NASZEJ GALERII ...->


Bądź zawsze na bieżąco z ARGONAUT

dołącz do nas ...->
Nasz adres facebook:

https://www.facebook.pl/argonaut1988





Strona

O Nas / Kadra

Kontakt

Cennik / Zapisy

Godziny Zajęć

Zasady Argonaut

Kalendarz

Aqua Aerobic

Basen Pływacki

Nauka Pływania

Sekcja Pływacka

Kursy Nurkowania

Ratownictwo

Kursy Pierwszej Pomocy

Filmy i Zdjęcia

Aktualności

Nasza Oferta

Wiedza / Wyprawy

Centrum Nurkowe

Usługi

Sklep



Mapa Strony






Projekt i realizacja:
Dawid Dobroczek
Argonaut © Copyright 1998-2015r.



Poprawny CSS! Poprawny CSS!